Dodany: 2012-08-20 11:54:18

 

Jak wygląda notariat w PolsceW każdym kraju istnieje coś takiego jak notariat. W Polsce notariat to nic innego jak ogół osób zaufania publicznego, prawa notarialnego, które korzystając z zaufania publicznego mają za zadanie przygotowywać zgodnie z prawem nie tylko akty notarialne, ale również inne dokumenty, które mają za zadanie służyć użyteczności publicznej.

 

Notariusz Katowice to osoba, kora składa się na pojęcie notariatu w Polsce, ale nie tylko. Notariat kontroluje poszczególnych notariuszy. Z kolei notariat jest kontrolowany przez samorząd notarialny. Notariusz Katowice nie jest więc sam sobie szefem, mimo, że działa samodzielnie.

 

Notariusz Katowice odpowiada nie tylko przed samorządem notarialnym, ale również przed prawem notarialnym. To właśnie prawa notarialnego musi przestrzegać, jeśli ma za zadanie wykonywać swoje obowiązki. Notariusz Katowice i notariat odpowiadają przed ministerstwem sprawiedliwości z racji tego, że jest to odłam prawa i pokrewnej dziedziny. Notariat to ogół pojęć związanych z notariuszami w Polsce..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak wygląda notariat w Polsce
Nick: