Dodany: 2012-08-20 12:37:51

 

Czym są umowy przedwstępneKażda umowa musi zostać podpisana przez dwie strony, które tę umowę tworzą. W innym wypadku staje się ona nieważna. Wiele firm decyduje się również na zabezpieczanie się do czasu podpisania umowy ostatecznej – umową przedwstępną.

 

Umowa przedwstępna, jak twierdzi notariusz katowice to nic innego jak pierwsza, bardziej ogólna forma umowy końcowej, faktycznej. Notariusz katowice uczestniczy w podpisywaniu umowy przedwstępnej, bo jak twierdzi – ta umowa również ma moc prawną i jest wiążąca. Myli się ten, kto myśli, że umowa przedwstępna nie ma większego znaczenia w świetle prawa.

 

Otóż ma – informuje notariusz katowice. Umowa przedwstępna jest dokumentem ogólniejszym, w którym opisuje się założenia umowy między poszczególnymi stronami, a także ogólny zarys umowy, która zostanie rozpisana w późniejszym terminie również pomiędzy tymi samymi stronami umowy. Notariusz katowice uważa, że umowy przedwstępne to bardzo słuszne posunięcie, mamy pewność, że osoba, z którą umawiamy się na podpisanie faktycznej umowy, po tej przedwstępnej już się nie wycofa, a my zyskamy lojalnego kontrahenta..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są umowy przedwstępne
Nick: