Dodany: 2012-08-20 11:58:24

 

Jak wygląda notariat na świecieNiezależnie od tego, w jakim kraju żyjemy musimy pamiętać, że panują pewne zasady prawne, którymi należy się kierować. Notariusz Katowice również w notariacie światowym nie ustala zasad notariatu sam.

 

Jest wciąż pod stałą kontrolą innych organów, które są od niego wyżej. Notariat światowy i notariat polski, który reprezentuje notariusz Katowice mają więc podobne funkcjonowanie jako jednostki prawne. Notariusz Katowice jednak nie szybko odnalazłby się w tym, czym jest notariat światowy. Przede wszystkim dlatego, że notariat światowy to również inna mentalność, a to akurat ma ogromne znaczenie. Notariusz Katowice – inaczej niż w przypadku notariusza światowego, musi być po studiach poddawany dodatkowym egzaminom, na świecie zyskuje się prawo wykonywania zawodu po zakończeniu szkoły w tym kierunku.

 

Notariat światowy był w części wzorem dla budzącego się, dopiero rodzącego notariatu w naszym kraju. To ważne by zawsze pamiętać o tym, że nasz notariat wynika z zasad zachodnich, a więc są one ze sobą jednak, mimo wszystko na tyle spójne, by można było mówić o podobieństwach..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak wygląda notariat na świecie
Nick: