Dodany: 2010-11-24 11:18:40

Jakie są gałęzie prawaJak już zdążyliście dowiedzieć się na lekcjach WOSU zarówno w gimnazjum i w Liceum, a może nawet na studiach, prawo to bardzo ciężki temat. Otóż prawo dzieli się na wiele gałęzi – mówi radca prawny szczecin.

 

Ja postaram się Wam przybliżyć po trochu, każdą z tych gałęzi. Do najważniejszych gałęzi prawa należą: prawo konstytucyjne inaczej mówiąc państwowe, cywilne, rodzinne, pracy, prawo finansowe, prawo, administracyjne, prawo gospodarcze, prawo karne częstochowa i prawo procesowe. Jak sami więc widzicie, łatwo nie będzie, a tym którzy zdecydowali się studiować prawo, możemy tylko współczuć – śmieje się radca prawny szczecin. Zacznijmy więc od początku.

 

Prawo konstytucyjne określa najważniejszy dokument w państwie czyli Konstytucja. To chyba jasne dla wszystkich. Prawo cywilne zajmuje się zagadnieniami związanymi z majątkiem. Prawo rodzinne, jak łatwo się domyśleć, zajmuje się sprawami rodzinnymi i podziałem majątku rodzinnego. Prawo pracy reguluje stosunek pracodawcy i zatrudnionego pracownika. Prawo gospodarcze, to bardzo rozbudowana gałąź, która zawiera zagadnienia z wszystkich opisanych wyżej gałęzi. – na tym kończy swoje wyjaśnianie radca prawny olsztyn.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie są gałęzie prawa
Nick: