Dodany: 2018-01-30 12:33:11
 

Kwestie alimentacyjne

Kiedy para się rozstaje, jednym z najważniejszych do ustalenia kwestii jest ustalenie kwestii alimentacji na dzieci i współmałżonka.

Niekiedy zdarza się jednak, że osoba obłożona obowiązkiem alimentacyjnym nie płaci alimentów przez co musi wkroczyć komornik. Warszawa nie jest tu wyjątkiem, w mieście mieszka bardzo wieku dłużników alimentacyjnych. Komornik, wyposażony w nakaz egzekucji, na sam początek zajmuje aktywa dłużnika, przeważnie jego rachunek bankowy. O egzekucji komorniczej powiadamiany jest także pracodawca dłużnika. Dłużnikom alimentacyjnym zazwyczaj przyznawana jest konkretna kwota, potrzebna na pokrycie kosztów bytowych a wszelkie pieniądze powyżej tego zabezpieczenia podlegają egzekucji komorniczej. Warto wiedzieć, że kwota zasądzonych alimentów nie zależy od wysokości zarobków osoby zobowiązanej, tylko od jej możliwości zarobkowych.

Sąd przy ustalaniu tej kwoty sprawdza co umie osoba zobowiązania, jakie ma możliwości zatrudnienia i zawód i na tej podstawie wylicza alimenty. Niekiedy jednak potrzebny jest komornik warszawa by ściągnąć skutecznie wymagana kwotę. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kwestie alimentacyjne
Nick: