Dodany: 2012-08-20 12:19:14

 

Czym jest wspólnota majątkowaKiedy bierzemy ślub i w naszym życiu pojawia się osoba, z którą spędzimy resztę naszego życia, chcemy by uczestniczyła ona w każdym aspekcie naszego życia również w tym mówiącym o naszych sprawach majątkowych.

 

W sprawach majątkowych małżonków jest wciąż w naszym prawie wiele nieścisłości. Jedną z takich nieścisłości jest fakt wspólnoty majątkowej. Jest ona bowiem automatyczna, kiedy bierzemy ślub, kiedy nie chcemy by do niej doszło musimy ustalić to prawnie w obecności notariusza, jak notariusz Katowice

 

Notariusz Katowice stwierdza wtedy brak wspólnoty majątkowej. Jak twierdzi notariusz Katowice wspólnota majątkowa to rozwiązanie, które jest ważne w momencie, kiedy potem oczekuje się ewentualnego dziedziczenia po małżonku, a to ważne, kiedy gromadzi się przez lata małżeństwa wspólne dobra. Notariusz Katowice twierdzi, że najważniejsze to ustalić już przed ślubem wersję, której będziemy się trzymać po ślubie. To ważne, by wspólnota majątkowa była, bo wtedy stajemy się oboje równymi właścicielami do każdej z posiadanych w małżeństwie rzeczy, jeśli coś zostało wniesione do małżeństwa przed ślubem nie jest przedmiotem takiej wspólnoty..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest wspólnota majątkowa
Nick: