Dodany: 2012-08-20 12:13:58

 

Czym jest wydziedziczenie Kwestie spadkowe to bardzo trudne sprawy, które najczęściej nie mają jasnego i jednolitego rozwiązania. To, czy ktoś otrzyma spadek, czy też nie, zależy przede wszystkim od tego, czy osoba, której majątek jest przedmiotem spadku – życzyła tego sobie poprzez testament, ale nie tylko.

 

W kwestiach spadkowych notariusz Katowice często spotyka się również z tym, że spadek nie jest przekazywany często, nawet najbliższym, którzy zostali wydziedziczeni. Takie wydziedziczenie, czyli niejako zrzeknięcie się osoby, z którą jesteśmy spokrewnieni – co ma na celu sprawienie, że po naszej śmierci nie będzie ona mogła sobie rościć żadnych praw do naszego majątku z racji pokrewieństwa, czy dziedziczenia po jakiejkolwiek linii pokrewieństwa.

 

Wydziedziczenie -0 to proces, który musi zostać poświadczony prawnie. Takiego poświadczenia dokonuje oczywiście notariusz Katowice Notariusz Katowice nie tylko poświadcza, że wydziedziczenie miało miejsce, ale również jego podpis sprawia, że ta decyzja jest prawomocna i nie można jej zakwestionować. Notariusz Katowice traktuje takie formalności jako standardową procedurę – usługę..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest wydziedziczenie
Nick: