Dodany: 2010-11-24 11:50:32

Ubiór radcy prawnegoOglądaliście zapewne TVN-owski program Anna Maria Wesołowska. Tam mieliście okazję zaobserwować, na czym polega praca, poszczególnych osób w sadzie. Zwróciliście też pewnie uwagę, specyficzne stroje każdego z nich –pyta z zaciekawieniem - radca prawny olsztyn. Jak jest ubrany radca prawny szczecin i prawnik częstochowa ?

 

Jego strój nazywa się popularnie togą. Ciekawostką jest, że strój ten został zatwierdzony i nakazany przez Ministra Sprawiedliwości w rozporządzeniu z dnia 27 listopada 2000 – dodaje radca prawny olsztyn. Toga jest suknią, z wełniastego materiału. Kończy się mniej więcejj na dwudziestym piątym centymetrze patrząc od ziemi. Kołnierz może mieć dwa kolory – fioletowy lub czerwony.

 

Togę zapina się na pięć guzików. Praktycznie każda część stroju, co do centymetrów jest określona przez wspomniany wyżej dokument. Strój ten obowiązuje na każdej rozprawie sądowej. Nie stosowanie się do tej zasady, skutkuje nie wpuszczeniem na salę rozpraw, oraz problemami w dalszej pracy zawodowej. W środowisku bardzo nie podoba się ten zwyczaj prawnikom. Każdy wolał by przejść na luźniejszy outfit, lecz każdy liczy się z tym, że może mieć kłopoty. Podpisujemy się pod żalącymi się radcami, i czekamy na zmiany w ustawie.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ubiór radcy prawnego
Nick: