Dodany: 2010-11-24 11:13:02

Krótka historia prawaWiemy, kim jest prawnik częstochowa, czym się zajmuje. Spotkaliśmy się też pewnie z pojęciem prawa. Ale co to właściwie jest prawo? Skąd się wzięło? Postaram się Wam to wyjaśnić.

 

Jak się domyślacie prawo jest tak stare, jak stare może być każde państwo na świecie. Prawo jest nieodłącznym elementem każdego państwa – przekonuje nas radca prawny olsztyn. Jak wskazują historycy nie da się nawet określić, kiedy mogło mieć początek prawo. Można jedynie wywnioskować, ze prawo pojawiło się na początku wśród małych grup społecznych takich jak rodzina – prościej mówiąc były to zasady – dodaje radca prawny szczecin. Członkowie rodzin swoje zasady przekazywali większym grupom społecznym takim jak plemiona i osady.

 

I tak w większej zbiorowości ludzi były osób o większym lub mniejszym prawie – śmieje się radca prawny szczecin. Jednym z najstarszych kodeksów prawnych, jakie jest dotąd znane to kodeks Hammurabiego. Każdy z nas na lekcjach historii uczył się o tym słynnym i jakże skutecznym prawie. Kodeks ten powstał bardzo, bardzo dawno, bo prawie trzy i pół tysiąca lat temu...Najsłynniejszy zapis, który po dziś dzień jest cytowany to: „oko za oko, „ząb za ząb”. Jeśli interesuje was ta tematyka wybierzcie studia prawnicze..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Krótka historia prawa
Nick: