Dodany: 2010-11-24 11:52:48

Aplikacja radcowskaAby zostać radcą prawnym, nie wystarczy samo zdanie wszystkich egzaminów na studiach i uzyskanie tytułu magistra – informuje radca prawny szczecin i prawnik częstochowa.

 

Aplikacja radcowska to kolejny kurs, mający na celu zaznajomienie aplikanta z tytułem magistra, oraz przygotowaniem go do wykonywania samodzielnego tego zwodu. – dodaje radca prawny szczecin. Jest to jedna z dróg, do zawodu radcy. Obowiązują określone przepisy, nie każdy bowiem może być aplikantem. Oczywiście nie można być osobą karaną. To nie wszystko. Aby dostać się na aplikację radcowską należy zdać egzamin, który jest ściśle określony przez organy państwowe – kończy radca prawny olsztyn. Podobny egzamin muszą zdać aplikanci ubiegający się o stanowisko adwokata lub notariusza. Test ma charakter otwarty, pisemny i składa się ze stu pięćdziesięciu pytań. Pozytywny wynik utrzymują aplikanci, którzy spośród wszystkich pytań , odpowiedzieli przynajmniej na 100.

 

Takowy egzamin, można zdawać jedynie raz w roku. Dlatego więc warto przyłożyć się do nauki. Oczywiście aplikant, ma możliwość odwołania się od uzyskanego wyniku, wtedy to egzamin będzie zdawał komisyjnie. Wszystkim aplikantom, życzymy więc owocnej nauki i zdania egzaminu.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Aplikacja radcowska
Nick: