Dodany: 2010-11-24 12:22:11

Spółki prawa handlowegoZagadnienia związane z prawem nie muszą być jasne dla wszystkich. Aby nie wpakować się w niepotrzebne tarapaty, wszystkie ważne sprawy prawne należy omawiać ze specjalistą.

 

Takim specjalistą jest niewątpliwie radca prawny olsztyn i adwokat częstochowa. Dziś chciałbym przybliżyć Wam na czym polega spółka prawa handlowego.

Taką spółkę tworzą osoby – co najmniej dwie. Aby ją założyć nie trzeba zbyt wiele zachodu. Wystarczy spisana na papier umowa pomiędzy przyszłymi wspólnikami i rejestracja w rejestrze polskich spółek handlowych – przekonuje radca prawny olsztyn. Wszystkie inne wewnętrzne sprawy spółki, należą do wspólników. Tak więc oni sami muszą sobie ustalić, kto będzie reprezentował firmę. Ważne jest to, że wszyscy wspólnicy odpowiadają w takim samym stopniu zarówno za sprawy prawne jak i finansowe. Podając na przykładzie – jeśli spółka będzie zadłużona, to dług będzie spłacał i jeden i drugi wspólnik w równym stopniu – wyjaśnia nam radca prawny szczecin.

 

Nie każdy jednak może założyć spółkę handlową. Otóż, są do tego uprawnione osoby, które wykonują tzw. Wolne zawody takie jak: architekt, radca prawny czy projektant. Jeśli macie wątpliwości, udajcie się do radcy prawnego, aby zaczerpnąć więcej informacji na ten temat.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Spółki prawa handlowego
Nick: