Dodany: 2018-01-30 12:43:36
 

Zawód - komornik

Zawód prawnika często kojarzy nam się z adwokatem, występującym przed sądem w imieniu swoich klientów. Nie każdy wiem, że istnieje wiele zawodów prawniczych – na przykład notariusz, rzecznik patentowy czy komornik. Warszawa to miejsce, gdzie prawników rozmaitych specjalizacji jest bardzo dużo.

Żeby zostać prawnikiem, należy zacząć od studiów prawniczych, które przebiegają w formie jednolitych studiów magisterskich. Można studiować prawo dziennie i zaocznie. Po skończeniu studiów i uzyskaniu tytułu magistra prawa, trzeba dostać się na aplikację. Aplikacja prawnicza to drugi poziom studiów, podczas którego można nauczyć się zawodu w praktyce.

Po skończeniu aplikacji i pomyślnym zdaniu egzaminu, aplikant zostaje wpisany na listę, prowadzona przez jego lokalną Izbę. Na taką listę musi być wpisany adwokat, notariusz, sędzia i komornik. Warszawa na swoje lokalną Izbę Adwokacją, Izbę Notarialną i tak dalej. Dopiero po wpisaniu nazwiska prawnika na listę, zyskuje on czynne prawo do wykonywania zawodu i może oficjalnie przejąć postępowania sądowe. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zawód - komornik
Nick: