Dodany: 2010-11-24 11:45:39

Historia zawoduPonieważ zrozumieć prawo jest bardzo trudno, często potrzebna jest nam pomoc którą oferuje nam radca prawny olsztyn. radca prawny szczecin inaczej mówiąc prawnik częstochowa – pomaga nam w rozstrzygnięciu sporów.

 

Powstaje pytanie – skąd wziął się ten zawód. Postaram się Wam to wyjaśnić w jak najbardziej przystępny sposób. Historia zawodu radca prawny olsztyn można śmiało podzielić na trzy etapy. Pierwszy z nich datuje się na 13 grudnia 1961. W tym dniu Rada ministrów wydała dokument, który mówił o tym, że radca prawny – prawnik miał obsługiwać banki państwowe oraz przedsiębiorstwa państwowe. Drugi etap to rok 6 lipca 1982. Wtedy to rząd PRL-owski uchwalił dokument, regulujący zasady zasad jakimi ma posługiwać się radca prawny.

 

Wtedy też zostały wydane legitymacje dla każdego radcy prawnego. Za trzeci etap uważa się datę 23 grudnia 1988 w której to pozwolono na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla radcy prawnego, dzięki czemu stał się to pełnoprawny zawód, z którego ludzie mogli czerpać zyski. Jeśli macie zamiar dowiedzieć się czegoś więcej, zajrzyjcie do książek o prawie. Niestety w internecie nie ma ciekawych informacji na ten temat. Innym wyjściem jest udanie się na studia prawnicze.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Historia zawodu
Nick: