Dodany: 2010-11-24 12:24:40

Wnioski dotyczące ksiąg wieczystychAby nabyć lub sprzedać mieszkanie nie wystarczy sporządzić dokument sprzedaży – alarmuje radca prawny szczecin. Aby w pełni dokończyć transakcję potrzeby będzie wpis w księdze wieczystej.

 

Nie martwicie się, nie jest to czynność skomplikowana. Musicie poświęcić trochę swojego wolnego czasu. Jak doradza radca prawny szczecin, do złożenia wniosku potrzebny będzie szczegółowy opis naszego mieszkania lub innego sprzedawanego pomieszczenia. W tym celu musimy udać się do naszej spółdzielni mieszkaniowej, a tam zostanie nam wydane zaświadczenie o wielkości i położeniu naszego mieszkania czy innego pomieszczenia. Tam także, dowiemy się, do której księgi podlega budynek, którego część (jego pomieszczenie) chcemy sprzedać. – dodaje radca prawny olsztyn.

 

W składanym wniosku musimy zawrzeć informacje na temat sądu, który zajmuje się w naszym regionie księgami wieczystymi oraz typ nieruchomości, który chcemy sprzedać. Do wyboru mamy kilka typów m.in nieruchomość lokalowa czy nieruchomość własnościowa. Oczywiście nie obędzie się od standardowych danych – imienia i nazwiska sprzedającego i kupującego czy numer bloku,, domu, powierzchnia itp. Pamiętajcie o tym, że musicie podać prawnych WSZYSTKICH właścicieli danego budynku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wnioski dotyczące ksiąg wieczystych
Nick: