Dodany: 2012-08-20 12:11:38

 

Co określane jest jako zachowekW każdym kraju istnieje w prawie spadkowym coś, co ma za zadanie chronić tych, którym odmawia się prawa do odbierania całości spadku po bliskiej osobie. W polskim prawie spadkowym jest to tak zwany zachowek.

 

Notariusz Katowice określa to jako zachowek. Zachowek jest jak twierdzi notariusz Katowice część spadku, która należy się nawet jeśli spadek został przekazany innej osobie. Osoba ta ma obowiązek wypłacić zachowek osobom, które również z racji dziedziczenia mają prawo do części spadku. Wysokość zachowku jest z góry ustalona przez prawo spadkowe. Notariusz katownie sam nie ustala wysokości zachowku , który swojemu klientowi poświadcza.

 

Kiedy już osoba , która stara się o zachowek, otrzyma go, pod tym świadectwem musi znaleźć się potwierdzenie tego faktu przez osobę jak notariusz Katowice właśnie. Zachowek jest swego rodzaju zabezpieczeniem, częścią spadku, dla osób spokrewnionych, które tracą bliską osobę, a jej majątek nie został nikomu zapisany. Do zachowku mamy prawo nawet wtedy, kiedy majątek został – jako całość oddany w formie darowizny czy przepisany na kogoś innego. Należy jednak te kwestie prawne wyjaśniać z prawnikami..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Co określane jest jako zachowek
Nick: