Dodany: 2018-01-30 12:47:37
 

Podział majątku

Po rozwodzie muszą zostać ustalone wszystkie formalne kwestie opieki nad dziećmi, alimentami i podziałem majątku. Ogólnie rzecz biorąc, dzieci mieszkają z jednym z rodziców, a drugi opiekun musi płacić na ich utrzymanie. Jeśli tego nie zrobi, wkracza komornik. Warszawa nie jest wyjątkowa, mieszka tu bardzo wielu dłużników alimentacyjnych.

Przyczyny niepłacenia alimentów są tak różne, jak różni są sami dłużnicy. Niektórzy tego nie robią z czystej złośliwości: są przekonani, że były partner wydaje pieniądze niewłaściwie i nie chce tego zaakceptować, jednocześnie wcale nie myśląc o dzieciach. Inni nie płacą, ponieważ wypłacone świadczenia są niewspółmiernie wysokie w stosunku do ich dochodów, więc nie ma pieniędzy, by żyć. Ponieważ sądy nie biorą pod uwagę rzeczywistych dochodów dłużnika, ale jego potencjał dochodowy: praca, kwalifikacje itp.

Dlatego też zdarza się, że po wypłacie zobowiązań nic nie pozostaje na rachunku bankowym już nic. Wtedy konieczny jest komornik. Warszawa oferuje znacznie większe możliwości zarobkowania niż inne miasta w kraju, ale każdy przypadek należy rozpatrywać osobno. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podział majątku
Nick: