Dodany: 2018-01-30 12:37:58
 

Zaciągnięcie pożyczki

Kiedy zaciągamy kredyt lub pożyczkę, tym samym zobowiązujemy się do regularnego jej spłacania. Niekiedy jednak na skutek nieprzewidzianych okoliczności, nie możemy jej spłacać.

Istnieje wiele sposobów windykacji należności, w tym także postępowanie, które prowadzi komornik. Warszawa niczym się tu nie wyróżnia, w mieście funkcjonuje wiele firm windykacyjnych i kancelarii komorniczych. Przede wszystkim warto wiedzieć, że dług może się przedawnić. Ale jest to proces obciążony wieloma warunkami formalnymi. Jeśli odbierzemy telefon lub korespondencję od firmy windykacyjnej, przerywamy bieg przedawnienia. Nie zawsze warto to robić, ale co do zasady porozumienie z windykatorem to jedyna możliwość, by rozłożyć spłatę zadłużenia w możliwie wygodny dla dłużnika sposób, zanim konieczny będzie komornik. Warszawa to miejsce, gdzie żyje bardzo wielu niewypłacalnych dłużników.

Firmy windykacyjne dążą do uzyskania jakichkolwiek spłat, nawet minimalnych, by uzyskać płynność świadczeń i mieć gwarancję dobrej woli dłużnika. Niestety trzeba pamiętać o tym, że nieopłacone zadłużenie cały czas rośnie, ponieważ naliczane są od niego odsetki umowne oraz te za nieterminową spłatę. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zaciągnięcie pożyczki
Nick: