Dodany: 2012-08-20 12:03:43

 

Czym jest spadekTo, czym jest spadek należałoby zacząć definiować od kwestii prawnej, kora związana jest z tym, czym jest on w swej istocie. Notariusz Katowice spadek określa jako zbiór majątkowy, który rozdysponowuje się pomiędzy osoby uprawnione, zgodnie z wolą osoby, po której spadek pozostał.

 

Notariusz Katowice niejednokrotnie uczestniczy w sprawach spadkowych, dlatego też , z doświadczenia, notariusz Katowice wie, że najważniejsze to sprawy spadkowe uregulować jeszcze za życia, by po śmierci nie stały się one problemem dla innych, bliskich nam osób. Spadek to część materialna tego, co pozostaje po nas na świecie, po naszej śmierci.

 

Wedle prawa – jak wyjaśnia notariusz Katowice – prawo do spadku mają dzieci i małżonkowie osób, które zmarły. Zdarza się jednak tak, że spadek jest rozdzielany na większą liczbę osób – a nawet na fundacje, czy inne instytucje, jeśli w zapisie swojej ostatniej woli – osoba przekazująca spadek – tego właśnie chciała. Notariusz Katowice jest też sygnatariuszem takiego dokumentu potwierdzającego dalszy los spadku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest spadek
Nick: