Dodany: 2018-01-30 12:45:57
 

Prawnik a komornik

Zawód prawnika jest często kojarzony z adwokatem, działającym w imieniu swoich klientów w sądzie. Nie wszyscy wiedzą, że istnieje wiele zawodów prawniczych, na przykład notariusz, rzecznik patentowy lub komornik. Warszawa to miejsce, w którym liczni są prawnicy z różnych dziedzin.

Aby zostać prawnikiem, musisz rozpocząć studia prawnicze w formie jednolitego studiów magisterskich. Możesz studiować prawo dziennie i zaocznie. Po ukończeniu studiów i uzyskaniu tytułu magistra prawa, musisz złożyć wniosek o przyjęcie na aplikację. Aplikacja taka to drugi poziom studiów, w którym można w praktyce nauczyć się zawodu. Po ukończeniu aplikacji i pomyślnym zdaniu egzaminu kandydat zostanie wpisany na listę pod kierunkiem swojej lokalnej izby. Na taką listę w swoim rejonie muszą zapisać się wszyscy prawnicy: adwokat, notariusz, sędzia i komornik. Warszawa ma swoją Izbę Adwokacką, Izbę Notarialną, itp.

Dopiero po wpisaniu na listę prawnik otrzyma aktywne prawo do wykonywania zawodu i oficjalnego przejęcia postępowania sądowego.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawnik a komornik
Nick: